Hvis nogen skulle have trang til at brænde noget gummi af, men ikke lige syntes at striberæs er noget for dem, er der et godt alternativ i Holeby på Lolland Falster. Se mere på http://www.legal-streetrace.dk/ Jeg har selv været med flere gange i forbindelse med mit bestyrelses arb. i Dragbike Club Denmark, Det er et seriøst arangement og kan varmt anbefales.
Hilsen Harry.
Drag Race for Gadebiler.
Re: Drag Race for Gadebiler.
Den er vi med på, er der noget sted hvor man kan se resultaterne og kommer der nogle ræs 28 maj og september ?
Re: Drag Race for Gadebiler.
Ja der er ræs den 28 maj og 17 sep. jeg ved ikke om de offentliggøre resultaterne, men der plejer da at være pokaler på dagen.
Hilsen Harry.
Hilsen Harry.
Re: Drag Race for Gadebiler.
http://legal-streetrace.dk/index_arr.php?side=datoer kan man se vinderne, men ikke nogle data på bilerne.
Re: Drag Race for Gadebiler.
Hæhæhæ Den lille rod har jeg kørt et par billængder bagud på holeby for et par år siden.Mvh.ROMMEL
Re: Drag Race for Gadebiler.
Der er vist nogen som ikke har opdaget The New Kid in Town endnu. Glæder mig til I to herrer får mine forbrændingskamres flammer at se gennem mine 3 tommer rør. He He..
Hvem er online
Brugere der læser dette forum: Ingen og 11 gæster