Dørlister

Teknisk relateret snak
vamdrup c3-954
Indlæg: 0
Tilmeldt: 2. jul 2007, 20:19

Dørlister

Indlægaf vamdrup c3-954 » 11. mar 2009, 18:37

Hejsa....Freaks

Hvordan får jeg bedst (og hurtigst) de gamle rester af gummiliste og klæber af mine døre ??? Har prøvet med fortynder og celulose , men det sidder godt nok fast...og hvilken klæber skal jeg bruge på de nye....?

Michael:seeya:

Lykkemark
Indlæg: 0
Tilmeldt: 27. mar 2007, 23:26

Hej Vamdrup Nu kunne jeg rigtigt

Indlægaf Lykkemark » 11. mar 2009, 23:07

Hej Vamdrup

Nu kunne jeg rigtigt godt tænke mig at du sætter foto på. Folk aner ikke hvad de skal svare for der er noget der ligner mange muligheder.

Men skal jeg give det første råd, så vent lige med de kemiske kampstoffer. Ingen selv ikke jeg der sidder på mange kilometers afstand af din bil kan have nogen mening om den flinke mand der har ejet dit automobil har anvendt Rubstik, Karlsons Klister, en svejsebrænder, eller et kys fra min kone til at sætte den liste fast.

Lykkemark:reddevil:

mercy
Indlæg: 0
Tilmeldt: 29. mar 2008, 13:54

Dørlister

Indlægaf mercy » 12. mar 2009, 22:30

Daaavs

Det der har jeg lige lavet på vores 71, jeg brugte rense benzin til at få det gamle klister af med:conehead: og efterfølgende sat de nye lister på med sekundlim :coolgleamA: og det virker, listerne sidder fast.
Havde jeg brugt sort fuge istedet for lim, havde jeg nok fuget mig selv fast til noget :sifone::sifone: man har det jo med, at have det over det hele


Tilbage til "Generelt teknisk forum"

Hvem er online

Brugere der læser dette forum: Ingen og 4 gæster