Jeg har fået forbindelse med en forsikringsagent, der skaffer utrolig billige forsikringer.
Jeg har lige fjernet nummerpladerne på alle mine lastbiler, for at slippe ud af Codan uden opsigelse. Jeg har indregistreret dem igen for kr. 1180,-pr. bil. med forsikring hos TVM i Holland. Pris hos Codan kr. 350.000,- årligt for 11 biler. TVM kr. 175.000,- årligt i FAST præmie. Grunden til de høje priser, er at ingen vil forsikre biler på 3500 kg. da de har en meget høj skadeprocent.
Mine medarbejdere kunne så komme med,så længe de var ansat hos mig. Monica (min datter) som er ansat i firmaet har en BMW Z3 som hun gav 15.000 for om året, den koster nu 5.800,-
Jeg har spurgt om de teger bilklubber ind. Det er noget de arbejder på, da de jo gerne vil brede sig, ud over kun at forsikre vognmænd.
Hvis du tilfældigvis skulle være vognmand, kan du omgående få de lave præmier på dine biler.
Så snart jeg hører noget, skal i nok få det at vide.
Hilsen Flemming usa1
Corvetteforsikring
Re: Corvetteforsikring
Hej Flemming
Super initiativ, så er der ikke langt til en udvidelse af vognparken som jeg fortalte dig om!!!!
Jeg glæder mig til at høre nærmere.
Hilsen Thomas
Super initiativ, så er der ikke langt til en udvidelse af vognparken som jeg fortalte dig om!!!!
Jeg glæder mig til at høre nærmere.
Hilsen Thomas
Hvem er online
Brugere der læser dette forum: Ingen og 8 gæster