Chat
-
- Indlæg: 0
- Tilmeldt: 28. jul 2007, 21:33
Chat
Er der nogen der kan fortælle mig, hvad der er blevet af chatten?
På forsiden står der jo bare at det er kl. 21, men hvilke dage?
Er det kun når det bliver annonceret specielt eller hvad?
Hilsen Karen & Morten
På forsiden står der jo bare at det er kl. 21, men hvilke dage?
Er det kun når det bliver annonceret specielt eller hvad?
Hilsen Karen & Morten
Re: Chat
Der kommer en ny samtidig med et andet forum(VBulletin), jeg mener chatten kørte på en anden server, udseendet bliver et lidt andet men her er en demo, virker lidt overvældende i starten men sådan ser det ud : vbulletin.123flashchat.com/
-
- Indlæg: 0
- Tilmeldt: 5. apr 2006, 11:32
Re: Chat
VBulletin... Det er det samme forum som benyttes på corvetteforum, er det ikke?
Re: Chat
Rygtet siger at det var Hr. Lykkepilles kone der hev stikket ud til vores fælles chat ....
Hun var så træt af aldrig at kunne få lov til at se sin mand dybt i øjnene , og se om hans blik ville have en anelse flakkeri ,når snakken faldt på prisen af de senest nyindkøbte dele til Dampmaskinen.... Men som sagt et rygte som ikke endegyldigt bekræftet .
Re: Chat
Rygter er som oftest ikke uden en vis form for sandhed unge Allan. Jeg kæmper en brav kamp hver eneste dag for at forsvare ';mit territorium'; som Fru Lykkemark til tider opfatter som ';terrortorium'; alt efter højttalernes lydstyrke.
Men det korte og det lange er at vi skal have en chat, der virker. Mange gode ting er udvirket af den gamle chat, bl.a. Motordagen.
Så op på mærkerne webmastere.
Lykkemark
-
- Indlæg: 0
- Tilmeldt: 5. apr 2006, 11:32
re:Chat
Nice... har altid synes at arkiv/søgefunktionen virker godt på corvetteforum. Hvad med indholdet af det gamle forum på CCD, kan det konverteres til det nye?
Re: re:Chat
Det hele bliver konverteret over incl logins, jeg er lidt i tvivl om passwords, det kan være at det bliver nødvendigt at man rekvirerer et nyt, det bliver sendt til ens email adresse, men ellers skulle det være lige at gå til. Forløbig start bliver realistisk i midten af Juni, men så skulle det også bare køre i de næste mange år, der bliver også mulighed for at uploade større billeder i nærmest uendeligt antal hvis alt går efter planen.
Hvem er online
Brugere der læser dette forum: Ingen og 3 gæster