Side 1 af 1

Sponsorstøtte fra OK

: 8. sep 2010, 07:10
af 1144-1151
Kære medlemmer
Jeg har fået en opdaterring fra OK. Det er knap så opmuntrende, der er iår ikke udstedt det antal kort som berettiger til sponsorstøtte.

Sponsorstøtte fra OK er med til at holde vores kontingent i ro.

Personligt har jeg kun gode erfaringer med OK-kort, bl.a. på grund af deres fleksible måde at opkræve forbruget på, og der er jo OK-tanke overalt i Danmark.

Når i nu tilmelder jer skal i oplyse vort sponsornr. 55 90 50.

Med venlig hilsen
Gerda Riis

Kan allerede aktive kort registreres

: 8. sep 2010, 13:36
af Lars #510
Kan allerede aktive kort registreres som "CCD" kort?

Hej Hej Ringede til OK i

: 8. sep 2010, 14:21
af Hoffa
Hej Hej

Ringede til OK i starten af året for at høre om det samme, det var ingen problem i det...

David # 899

Nu har vi en søn

: 8. sep 2010, 19:45
af erik1303
Nu har vi en søn der arbejder deltids hos STATOIL, og derigennem har han (vi) lidt rabat, men hvis der er noget yderligere rabat eller andre fordele hører vi da gerne om det.
Det kan da godt være jeg er lidt "snævertsynet" og måske har aldrig læst det med småt, men hvad er fordelen for det enkelte medlem ???, kontra klubben der jo også får sin bid af kagen.

Vores lokale OK tank er

: 12. sep 2010, 12:00
af Martedal
Vores lokale OK tank er helt konsekvent dyrere end alt andet.
Ingen rabatter eller bonusfis - til gengæld får du det til højeste listepris.

Jeg vil gerne sponsere klubben, men jeg synes ikke at det er troværdigt at OK reklamere sig som lavpris selskab og så helt konsekvent (her lokalt hos mig) ligger prismæssigt blandt de højeste.
Jeg sparer mellem 50øre og en krone/liter ved ikke at tanke lokalt hos OK.

Samme her, efter vi fik

: 12. sep 2010, 20:03
af Shark
Samme her, efter vi fik Haar benzin til byen sænkede alle undtagen OK prisen for at kunne konkurere, så nu er OK alt for dyre.