Side 1 af 1

gavnø / Gisselfeldt

: 10. maj 2008, 23:54
af Allan#271
til bestyrelsen / Jørgen

Er det muligt at få en opdatering på tilmeldte deltager til disse træf   Så en evt. samkørsel kan arr. 

Re: gavnø / Gisselfeldt

: 11. maj 2008, 16:22
af (udmeldt) C3
Sidst kørte vi der passerer Roskilde fra Q8 tanken ved Holbæk motorvejen den smukke tur ad landevejene til Gisselfeld.

Turen går over Borup, Kimmerslev etc.

Vi kunne jo gentage den kl. 9:15

C3 

Re: gavnø / Gisselfeldt

: 11. maj 2008, 21:22
af (udmeldt) Henrik Berg
Vi kommer til Q8 kl. 9,15

Hanne og Henrik

Re: gavnø / Gisselfeldt

: 11. maj 2008, 22:21
af Gæst
UPDATE - UPDATE Gisselfeld Klassisk Motorshow den 1. juni 2008



Jeg vil gerne opfordre alle der har lyst til at deltage i dette arrangement tilmelde sig via tilmeldingen under træfkalender.



Corvette Club Danmark er tilmeldt som mærkeklub med 25 biler, og jeg regner bestemt med at vi bliver mange flere da der ikke er anden begransning en parkeringspladser, som ikke bliver noget problem, så bare mød op på dagen.

Alle indgange åbner kl. 8.00 og lukker kl. 10.00, så husk at møde op inden kl.10.00 hvis du vil være med.

Vi er blevet tildelt Gartnerplænen og der er derfor indkørsel ved indgang 2, se kort.

Af hensyn til besøgende gæster, skal alle biler blive til kl. 17.00, kan du ikke afse disse 7 timer må du overveje din tilmelding, dette er et krav fra arrangøren Gisselfeld Kloster.



Tilmeldinger pt.


Jan (C3)

Hanne og Henrik

Allan

Maj-Britt og Jørgen

Benny + Vetteboden.

Joan og Dan

Steffen

Ilse og Michael

Piet

Kaare

Tommy

Grethe og Flemming

Charlotte og Claus

Jette og Kenneth























Re: gavnø / Gisselfeldt

: 21. maj 2008, 22:49
af Allan#271

Ikke flere tilmeldinger 


Re: gavnø / Gisselfeldt

: 27. maj 2008, 22:49
af Gæst
Så er det ved at være sidste udkald for tilmelding til Gisselfeld arrangementet på søndag.

Vejrudsigten siger









søndag:
Tørt og solrigt. Dagtemp. op mellem 23 og 28 grader, i Jylland lokalt op til 30 grader, om natten ned mellem 10 og 15 grader. Svag til jævn vind, mest omkring øst.

så her er den oplagte mulighed for at få luftet Vetten.

Seeeee Yaaaaaa.

re:gavnø / Gisselfeldt

: 29. maj 2008, 00:36
af (udmeldt) Tommy .E
ØØØØØØØØØØØØØØØ.......
Jeg er da også tilmeldt..c',)

Re: re:gavnø / Gisselfeldt

: 29. maj 2008, 01:34
af LasseG436
Kommer

Re: re:gavnø / Gisselfeldt

: 29. maj 2008, 21:08
af (udmeldt) C3
Vi er nogle der kører fra Q8 Roskilde - Vestgående - kl. 9:15. Interesserede er velkomne til at hægte sig på. Vi kører ad landevejende Borup, Kimmerslev etc.


C3