Side 1 af 1

Yeehaa

: 30. mar 2006, 01:25
af Morten29
Hej alle

Så kom den dag hvor vetten blev synet....UDEN ANMÆRKNINGER, så nu er det bare om at få lidt tørvejr så vi kan komme ud at få brugt/misbrugt Ok-kortet :-) nøøøj hvor bliver det en god sommer(forhåbenligt) Lærte lige idag at en vejeseddel behøver ikke kommer fra en autoriseret vejer lægere, men en vægt seddel fra et kornfirma er faktisk nok, havde været hos en autoriseret først men synsmanden havde før oplevet at den havde vejet for meget(syntes at den vejede noget mere end normalt) så han sendte mig hen på den lokale foderstof til en omvejning, hvilket faktisk kun kostede 1/3 af det andet tsk. tsk. Men peanuts på en KANON god dag  :-):-).

Lige en lille godnat historie herfra....

V8h Morten29

Re: Yeehaa

: 30. mar 2006, 01:30
af Piet
Tilykke, må jeg spørge hvad den vejer?

mit gæt er ca 1450kilo uden fører

Re: Yeehaa

: 30. mar 2006, 08:23
af Gæst
Tillykke, det var da også på tide du fik taget dig sammen, og det var jo ikke så slemt, - vel!!

Re: Yeehaa

: 30. mar 2006, 11:28
af Bygmand
Hej Morten

Et stort til lykke herfra, det klarede du jo helt fint, så må jeg se at blive færdig så jeg kan juble ligeså meget som dig.

Lige et spørgsmål, hvor fandt du bilens stelnummer, jeg har lidt svært ved at finde det på min 71, har forsøgt på vangen ved venstre baghjul.

Mvh Jørn

Re: Yeehaa

: 30. mar 2006, 19:24
af Nillerdrengen. #531
Hey Morten29

Gider du ringe til mig på 46 78 95 09, da jeg har et par spørgsmål til dig.

Niels

Re: Yeehaa

: 31. mar 2006, 00:52
af Sussi #556
hej Morten STORT tillykke skal lyde herfra